Ogłoszenia 21.04.2019

Sanktuarium Zwiastowania NMP w Kazimierzu Dolnym

OGŁOSZENIA  NA   NIEDZIELĘ  ZMARTWYCHWSTANIA  PAŃSKIEGO

21  KWIETNIA  2019

Liturgią Wigilii Paschalnej rozpoczęliśmy radosne świętowanie Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa. Okres ten w Liturgii Kościoła będzie trwał czterdzieści dni, a cały najbliższy tydzień w oktawie Wielkiej Nocy jest radosną uroczystością Zmartwychwstania, dlatego też zniesiony jest post piątkowy. Serdecznie zapraszamy w tym tygodniu na liturgiczne świętowanie poprzez uczestnictwo w Eucharystii tych dni. 

 

Przez cały tydzień na godz. 17.30. zapraszamy na trwającą od Wielkiego Piątku nowennę przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia, którą będziemy przeżywać w przyszłą niedzielę 

 

Jutro drugi dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. w naszym Sanktuarium w/g porządku niedzielnego.

 

Kazimierscy strażacy zapraszają w poniedziałek o godz. 12.00. na kazimierski Rynek na tradycyjnego „Lejosa”. 

 

We wtorek zapraszamy czcicieli św. Antoniego na drugi wtorek nowennowy ku czci Świętego. Msza św. o godz. 10.00. , następnie wystawienie Najść. Sakramentu, modlitwy nowennowe oraz uczczenie relikwii św. Antoniego.

 

Pamiątki z Sanktuarium, obrazki, albumy, dewocjonalia oraz specyfiki lecznicze: zioła, nalewki i balsamy można nabyć na krużgankach klasztornych. Tam też można otrzymać informacje o pielgrzymkach do Ziemi Świętej, Meksyku i na Sardynię. 

 

W zakrystii  jest do nabycia prasa świąteczna: Niedziela oraz Gość Niedzielny.

 

Składamy serdeczne podziękowania uczestnikom Gorzkich Żali, którzy składaną ofiarą przyczynili się do pięknego przyozdobienia Grobu Pańskiego. Gorące podziękowania składamy także p. Tadeuszowi Saranowi za ofiarowane piękne hortensje. 

 

W  imieniu całej naszej Wspólnoty Zakonnej składamy Wam wszystkim, Waszym rodzinom, znajomym, wszystkim naszym Dobroczyńcom, Gościom przybywającym na Święta Wielkanocne  do naszego Sanktuarium na modlitwę - najserdeczniejsze życzenia świąteczne, by Zmartwychwstały Chrystus, głoszący w dzisiejszy Wielkanocny Poranek swoje Orędzie – pokoju, radości i nadziei, udzielał tych darów w całej pełni i prowadził poprzez trudy codziennego  dnia do prawdziwego ZMARTWYCHWSTANIA. Zapewniając o modlitwie i pamięci przed obliczem naszej Kazimierskiej Pani, Matki Zmartwychwstałego z serca błogosławimy życząc Wszystkim błogosławionych Świąt Paschalnych. Alleluja! 

 

INTENCJE MSZALNE 

Niedziela 21 kwietnia – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

6.00  – w intencji Dobroczyńców

8.30  – w intencji Ojczyzny, przebłagalna za grzechy narodu polskiego i żeby Polska dotrzymała wierności Bogu, Krzyżowi, Ewangelii i Matce Najświętszej (gr21)

10.00 – † Michalinę, Juliana i zmarłych z rodziny Wawrzyckich, Jana i Janinę i zmarłych z rodziny Urban

11.30  - o zawierzenie i opiekę MBK dla rodziny

18.00 – † Jana, Zofię Janickich, Franciszka, Mariannę, Tadeusza, Mieczysława Romsickich

 

Poniedziałek Wielkanocny 22 kwietnia

7.00 –  † Celinę, Mariana, Jerzego Maciąg i zmarłych z rodziny Czarneckich

8.30 –  w intencji Ojczyzny, przebłagalna za grzechy narodu polskiego i żeby Polska dotrzymała wierności Bogu, Krzyżowi, Ewangelii i Matce Najświętszej (gr 22)

10.00 – † Ryszarda Kuzioła,

11.30 – † w 10 rocz. śm. Teresy i Jana Adamczyków i zmarłych z rodziny

18.00 – † Stanisława Dymka, Henryka Górskiego i Władysławę Kufel

 

23 kwietnia Wtorek w Oktawie Wielkanocy

7.00 – w intencji Izabeli i Krzysztofa w 35 rocznicę ślubu

8.00 – w intencji Ojczyzny, przebłagalna za grzechy narodu polskiego i żeby Polska dotrzymała wierności Bogu, Krzyżowi, Ewangelii i Matce Najświętszej (gr 23)

10.00 – † Wawrzyńca i Mariannę Andrusiaków

18.00 – † Joannę Kubiś, Wandę i Bogdana Boroch

 

24 kwietnia Środa w Oktawie Wielkanocy

7.00 – dziękczynna za dotychczasowa pomoc i opiekę z prośbą o dalsze łaski MBK dla dzieci i rodziców

8.00 –  w intencji Ojczyzny, przebłagalna za grzechy narodu polskiego i żeby Polska dotrzymała wierności Bogu, Krzyżowi, Ewangelii i Matce Najświętszej (gr 24)

18.00 – † Teresę

 

25  kwietnia Czwartek w Oktawie Wielkanocy

7.00 – dziękczynna w 90 rocznice urodzin o zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę MBK 

8.00 –  w intencji Ojczyzny, przebłagalna za grzechy narodu polskiego i żeby Polska dotrzymała wierności Bogu, Krzyżowi, Ewangelii i Matce Najświętszej (gr 25)

18.00 – † Bogusława Nowaka w 4 rocznice śmierci i Mieczysława Grabczaka w 8 rocznice śmierci 

 

26 kwietnia Piątek w Oktawie Wielkanocy

7.00 – † w 3 rocznice śmierci Janiny Czapli, Edwarda, Tadeusza, Agnieszkę, Leopolda z Czaplów oraz Radosława Szczepańskiego

8.00  – w intencji Ojczyzny, przebłagalna za grzechy narodu polskiego i żeby Polska dotrzymała wierności Bogu, Krzyżowi, Ewangelii i Matce Najświętszej (gr 26)

18.00  – † Jana Janickiego, Mariannę, Franciszka, Mieczysława i Tadeusza Romsickich

 

27  kwietnia Sobota w Oktawie Wielkanocy

7.00 – dziękczynna w 50 lecie małżeństwa Sabiny i Bogdana z prośbą o dalsze błogosławieństwo i opiekę MBK

8.00 – w intencji Ojczyzny, przebłagalna za grzechy narodu polskiego i żeby Polska dotrzymała wierności Bogu, Krzyżowi, Ewangelii i Matce Najświętszej (gr 27)

18.00 – Nowennowa do MBK