Ogłoszenia 14.07.2019

Ogłoszenia duszpasterskie

w Sanktuarium Zwiastowania NMP w Kazimierzu D.

 

XV Niedziela Zwykła – 14 lipca 2019 r.

 

1. Ofiary składane dziś na tacę są przeznaczone na prace remontowe i konserwatorskie w naszym Sanktuarium. Cały czas w konserwacji jest ołtarz św. Józefa. Za wszelkie ofiary na ten cel, także składane indywidualnie i przesyłane na konto klasztoru składamy serdeczne Bóg zapłać. O Ofiarodawcach pamiętamy w naszej modlitwie i co tydzień w ich intencji składamy ofiarę Mszy świętej.

 

2. Wciąż zapraszamy do naszego Sanktuarium na codzienną modlitwę różańcową przed Najświętszym Sakramentem o godz. 18.30.

 

3. W tygodniu w liturgii Kościoła i w naszym Sanktuarium będziemy przeżywać:

- wponiedziałekświęto św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła, współzałożyciela naszego Zakonu

- wewtorek – NMP z Góry Karmel nazywanej Matką Bożą Szkaplerzną.

- w czwartek – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera.

4. Poświęcenie pojazdów z racji wspomnienia św. Krzysztofa, który jest patronem kierowców i podróżnych w naszym Sanktuarium będzie miało miejsce w niedzielę – 28 lipca – po każdej mszy.

5. Ks. Proboszczzaprasza do fary kazimierskiej nakoncerty muzyki organowej, które odbywają się w ramach kazimierskiego festiwalu organowego w soboty lipca i sierpnia o godz. 19.30.

6. Chorzy na celiakie i podobne dolegliwości mogą w naszym Sanktuarium przyjmować Komunię św.z hostii bezglutenowych. Jeśli jest taka potrzeba prosimy ją zgłaszać wcześniej w zakrystii, najlepiej tuż przed Mszą św.

7. W zakrystii można zaopatrzyć się w prasę katolicką. PolecamyGościa Niedzielnegooraz Niedzielę.

8. Na krużgankach klasztoru można nabyć pamiątki z naszego Sanktuarium – obrazki, albumy i kalendarze oraz specyfiki lecznicze czyli zioła, nalewki, balsamyi miody. Tam też otrzymamyinformacje programach pielgrzymek; w tym roku do Ziemi Świętej i na Sardynię, a w przyszłym na Cypr.

9. Opiece naszej Kazimierskiej Pani oddajemy Solenizantów i Jubilatów, tego tygodnia oraz naszych Dobroczyńców oraz Sympatyków, i wraz z nimi wszystkich przybywających na modlitwę do naszego Sanktuarium otaczamy modlitewną pamięcią.