image1 image2 image3 image4 image5

Motto

Oto Syn Boży zniża się co dzień jak wtedy,
gdy z tronu królewskiego zstąpił do łona Dziewicy.
Codziennie przychodzi do nas w pokornej postaci.
Co dzień zstępuje z łona Ojca na ołtarz w rękach kapłana.
I jak ukazał się świętym apostołom w rzeczywistym ciele,
tak i teraz ukazuje się nam w świętym Chlebie.

Ogłoszenia 31.01.2021

Ogłoszenia duszpasterskie

w Sanktuarium Zwiastowania NMP w Kazimierzu Dolnym

IV Niedziela Zwykła – 31 stycznia

 

1. Zapraszamy dziś i w święto Ofiarowania Pańskiego o 17.30 na ostatnie już nieszpory kolędowe poprzedzone Adoracją Eucharystyczną o 17.00. O tej porze także na codzienną Adorację, a po niej w dni powszednie o 17.30 – na Różaniec.

 

2. 2 lutego w Ofiarowanie Pańskie nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze będą sprawowane w porządku niedzielnym czyli o 7. 8.30. 10. 11.30 i 18. Na każdej mszy będzie poświęcenie świec zwanych gromnicami. Więc przynosimy je do kościoła. Świece te zapalamy w domach jak dawniej podczas burz i w obliczu nadchodzących kataklizmów, a także przy śmierci bliskiej osoby.

 

3. Zarazem jest to Dzień Życia Konsekrowanego. Szczególnie pamiętamy w modlitwie o osobach zakonnych. Ofiara na tacę przeznaczona będzie na żeńskie zakony klauzurowe. My wspieramy Siostry Bernardynki w Zakliczynie.

 

4. Msze świąteczne w Ofiarowanie Pańskie o 7.00 poprzedzona godzinkami, o 10.00 i 18.00 poprzedzona nieszporami będą transmitowana przez Internet. Na stronie franciszkanie-kazimierz.pl jest bezpośrednie połączenie z transmisją.

 

5. W liturgii będziemy nadto wspominać: w środę – św. Błażeja, biskupa. Święcimy jabłka, lekarstwo na choroby gardła,

w piątek – św. Agatę, dziewicę i męczennicę. Poświęcamy sól, chleb i wodę. w sobotę – św. męczenników Piotra Chrzciciela, Pawła Mikę i Towarzyszy.

 

6. W I czwartek miesiąca po Mszy o godz. 8.00 będzie nabożeństwo Eucharystyczne, a po wieczornej sprawowanej o 18.00 w intencji kapłanów adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Apelem Maryjnym.

 

7. W I piątek miesiąca przyjęciem spowiedzi i Komunii św. wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za popełnione grzechy. Po Mszy o 8.00 i o 17.30 będzie nabożeństwo ku czci Najświętszego Imienia Jezus i Serca Bożego.

 

8. W I sobotę zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z modlitwą różańcową. W programie po Mszy o 8.00, która jest Mszą nowennową za przyczyną Pani Kazimierskiej – I część Różańca; o 11.40 – Godzinki ku czci Niepokalanej; po Mszy o 12.00 – II część Różańca; o 13.30 – Msza wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP, a po niej III część Różańca i Koronka do Bożego Miłosierdzia; o 17.30 – IV część Różańca i o godz. 18.00 Msza.

 

9. Zapewne dzięki Niedzieli Słowa Bożego i podjętej przez nas w minionym tygodniu praktyce czytania Biblii mamy potrzebę codziennej lektury Pisma Świętego przynajmniej przez 15 minut. Wobec tego starajmy się ją kontynuować.

 

10. Po mszach przed kościołem można zakupić Kalendarz Franciszkański na rok 2021 z akwarelami kazimierskiego artysty – malarza Bartłomieja Michałowskiego. Tam też są dostępne piękne, woskowe świece zwane gromnicami. To też jest bardzo istotne, że są one wyrabiane ręcznie z wosku pszczelego. Zachęcamy do ich nabycia po to, by je poświęcić w święto Ofiarowania Pańskiego. Natomiast w zakrystii można zaopatrzyć się w prasę katolicką, a w sklepiku w polecane, zwłaszcza na czas pandemii, klasztorne specyfiki lecznicze.