image1 image2 image3 image4 image5

Motto

Najwyższy, wszechmocny i dobry Panie,
Twoje są uwielbienie, chwała, cześć i wszelkie błogosławieństwo.

Tylko Tobie, o Najwyższy, one przynależą,
I żaden śmiertelnik nie jest godzien wymieniać Twojego imienia.

Św. Franciszek - Pieśń słoneczna

Ogłoszenia 24.01.2021

Ogłoszenia duszpasterskie

w Sanktuarium Zwiastowania NMP w Kazimierzu Dolnym

III Niedziela Zwykła – 24 stycznia 2021 roku

 

1. W dalszym ciągu zapraszamy w ostanie już niedziele stycznia i w święto Ofiarowania Pańskiego na nieszpory kolędowe o 17.30 poprzedzone Adoracją Eucharystyczną o 17.00. Zapraszamy o tej porze na codzienną Adorację, a po niej w dni powszednie o 17.30 – na Różaniec.

 

2. Msze niedzielne i świąteczne o 7.00 poprzedzone godzinkami, o 10.00 i 18.00 poprzedzone nieszporami w niedziele stycznia i święto Ofiarowania Pańskiego są transmitowane przez Internet. Na naszej stronie internetowej: franciszkanie-kazimierz.pl jest bezpośrednie połączenie z transmisją.

 

3. W poniedziałek w święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła kończy się Ekumeniczny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Kto jeszcze dziś lub jutro cokolwiek uczyni dla Jedności Kościoła (modlitwa, post, jałmużna, studium duchowe, wysłuchana katecheza itp.) może zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

4. W liturgii będziemy jeszcze obowiązkowo wspominać:

- we wtorek – świętych Tymoteusza i Tytusa, apostołów i uczestników podróży misyjnych św. Pawła Apostoła. Jest to zarazem Dzień Islamu w Kościele Katolickim.

- w środę – św. Anieli Merici, dziewicy, założycielki Zgromadzenia Urszulanek,

- w czwartek – św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła,

- w sobotę – św. Hiacynty Mariscotti, dziewicy.

 

5. Niech owocem przeżywanej dziś Niedzieli Słowa Bożego będzie chociaż w tym tygodniu codzienna lektura Pisma Świętego przynajmniej przez 15 minut.

 

6. W naszym klasztorze w Koninie na skutek powikłań pocovidowych zmarł diakon Jerzy Kopytko, który kiedyś posługiwał także w naszym Sanktuarium. Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie. Amen

 

7. Po mszach w zakrystii można zaopatrzyć się w prasę katolicką, a w sklepiku w Kalendarz Franciszkański na rok 2021. Tam też będzie można zakupić polecane, zwłaszcza na czas pandemii, klasztorne specyfiki lecznicze. Są dostępne także piękne świece zwane gromnicami. Zachęcamy do ich zakupienia po to, by je poświęcić w święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej.

 

8. Fara kazimierska zachęca by zgłaszali się młodzi, którzy planują w tym roku małżeństwo, a nie ukończyli kursu przedmałżeńskiego, gdyż taki jest planowany tamże w lutym. Z kolei my ich zachęcamy aby już rezerwowali u nas termin ślubu.