image1 image2 image3 image4 image5

Motto

Proszę Panie, aby płomienna i słodka moc Twojej miłości
wchłonęła mój umysł i oderwała go od wszystkiego,
co jest na ziemi,
żebym umarł z umiłowania miłości Twojej,
który umrzeć raczyłeś z umiłowania mojej miłości.

Ogłoszenia 20.10.2019

Ogłoszenia duszpasterskie

w Sanktuarium Zwiastowania NMP w Kazimierzu Dolnym

XXIX Niedziela Zwykła – 20 października 2019 r.

 

 

1. Niedziela ze względu na zmartwychwstanie Chrystusa wypiera liturgiczne wspomnienia świętych, ale warto przypomnieć, że dzisiaj w liturgii Kościoła przypada wspomnienie św. Jana z Kęt. Jest on obok św. Stanisława, biskupa
i męczennika,
patronem archidiecezji lubelskiej.

 

2. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową do naszego Sanktuarium, którą rozważamy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem codziennie o godz. 17.30. Matka Boża wiele razy polecała tę modlitwę jako lekarstwo na bolączki naszych czasów. Niestety w naszym Sanktuarium modli się
poza weekendami tylko po kilka osób dziennie.

 

3. W tygodniu w liturgii Kościoła i w naszym Sanktuarium będziemy wspominać:

w poniedziałek – bł. Jakuba Strzemię, biskupa franciszkańskiego na Rusi

we wtorek św. Jana Pawła II, papieża i 41 rocznica inauguracji jego pontyfikatu

w środę – św. Jana Kapistrana, franciszkańskiego kapłana i legata papieskiego.

4.W zakrystii można zaopatrzyć się w prasę katolicką. PolecamyGościa Niedzielnegooraz Niedzielę. Natomiast na krużgankach klasztornych można nabyć pamiątki z naszego Sanktuarium – obrazki, albumy i kalendarze oraz specyfiki lecznicze czyli zioła, nalewki, balsamy i miody. Tam też można uzyskać informacje o przyszłorocznej, dziewięciodniowej pielgrzymce na Sycylię.

5.Dziękujemy za ofiary złożone w poprzednią niedzielę na „Fundusz Papieski - Dzieło Nowego Tysiąclecia” czyli na uzdolnioną młodzież z ubogich rodzin.

6. W przyszłą niedzielę – 27 października – będzie spotkanie formacyjne dla braci i sióstr miejscowej wspólnoty FZŚ. O godz. 11.00 – Różaniec, o 11.30 – Msza św., a po niej spotkanie wspólnotowe.

7. Także w następną niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30. wystąpi poznański chór „Spontaneo”. Dyrektor i dyrygent chóru, Dorota Czerwińska, zaprasza również na krótki występ po Mszy św.

8. Na bocznych ołtarzach i krużgankach oknach są wyłożone kartki wypominkowe. Prosimy je zabierać, by wypisać imiona bliskich zmarłych i składać je w zakrystii. Zgodnie z naszą tradycją franciszkańską zmarłych zgłoszonych na wypominki będziemy polecać Miłosierdziu Bożemu codziennie w miesiącu listopadzie najpierw wyczytując imiona zmarłych o 17.15. Następnie o 17.30 będziemy modlić się za nich nabożeństwem Drogi Krzyżowej i o 18.00 ofiarujemy za nich Mszę św. na sposób gregoriański.

9. Opiece Naszej Kazimierskiej Pani oddajemy solenizantów, jubilatów, naszych Dobroczyńców, a wszystkich przybywających do naszego Sanktuarium otaczamy naszą modlitewną pamięcią.