image1 image2 image3 image4 image5

Motto

O Panie, uczyń z nas narzędzia Twojego Pokoju
Abyśmy siali miłość, tam gdzie panuje nienawiść
Wybaczenie, tam gdzie panuje krzywda
Jedność, tam gdzie panuje zwątpienie
Nadzieję, tam gdzie panuje rozpacz
Światło, tam gdzie panuje mrok
Radość, tam gdzie panuje smutek.

Ogłoszenia 20.10.2019

Ogłoszenia duszpasterskie

w Sanktuarium Zwiastowania NMP w Kazimierzu Dolnym

XXIX Niedziela Zwykła – 20 października 2019 r.

 

 

1. Niedziela ze względu na zmartwychwstanie Chrystusa wypiera liturgiczne wspomnienia świętych, ale warto przypomnieć, że dzisiaj w liturgii Kościoła przypada wspomnienie św. Jana z Kęt. Jest on obok św. Stanisława, biskupa
i męczennika,
patronem archidiecezji lubelskiej.

 

2. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową do naszego Sanktuarium, którą rozważamy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem codziennie o godz. 17.30. Matka Boża wiele razy polecała tę modlitwę jako lekarstwo na bolączki naszych czasów. Niestety w naszym Sanktuarium modli się
poza weekendami tylko po kilka osób dziennie.

 

3. W tygodniu w liturgii Kościoła i w naszym Sanktuarium będziemy wspominać:

w poniedziałek – bł. Jakuba Strzemię, biskupa franciszkańskiego na Rusi

we wtorek św. Jana Pawła II, papieża i 41 rocznica inauguracji jego pontyfikatu

w środę – św. Jana Kapistrana, franciszkańskiego kapłana i legata papieskiego.

4.W zakrystii można zaopatrzyć się w prasę katolicką. PolecamyGościa Niedzielnegooraz Niedzielę. Natomiast na krużgankach klasztornych można nabyć pamiątki z naszego Sanktuarium – obrazki, albumy i kalendarze oraz specyfiki lecznicze czyli zioła, nalewki, balsamy i miody. Tam też można uzyskać informacje o przyszłorocznej, dziewięciodniowej pielgrzymce na Sycylię.

5.Dziękujemy za ofiary złożone w poprzednią niedzielę na „Fundusz Papieski - Dzieło Nowego Tysiąclecia” czyli na uzdolnioną młodzież z ubogich rodzin.

6. W przyszłą niedzielę – 27 października – będzie spotkanie formacyjne dla braci i sióstr miejscowej wspólnoty FZŚ. O godz. 11.00 – Różaniec, o 11.30 – Msza św., a po niej spotkanie wspólnotowe.

7. Także w następną niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30. wystąpi poznański chór „Spontaneo”. Dyrektor i dyrygent chóru, Dorota Czerwińska, zaprasza również na krótki występ po Mszy św.

8. Na bocznych ołtarzach i krużgankach oknach są wyłożone kartki wypominkowe. Prosimy je zabierać, by wypisać imiona bliskich zmarłych i składać je w zakrystii. Zgodnie z naszą tradycją franciszkańską zmarłych zgłoszonych na wypominki będziemy polecać Miłosierdziu Bożemu codziennie w miesiącu listopadzie najpierw wyczytując imiona zmarłych o 17.15. Następnie o 17.30 będziemy modlić się za nich nabożeństwem Drogi Krzyżowej i o 18.00 ofiarujemy za nich Mszę św. na sposób gregoriański.

9. Opiece Naszej Kazimierskiej Pani oddajemy solenizantów, jubilatów, naszych Dobroczyńców, a wszystkich przybywających do naszego Sanktuarium otaczamy naszą modlitewną pamięcią.