image1 image2 image3 image4 image5

Motto

Proszę Panie, aby płomienna i słodka moc Twojej miłości
wchłonęła mój umysł i oderwała go od wszystkiego,
co jest na ziemi,
żebym umarł z umiłowania miłości Twojej,
który umrzeć raczyłeś z umiłowania mojej miłości.

Ogłoszenia 8.09.2019

Ogłoszenia duszpasterskie

w Sanktuarium Zwiastowania NMP w Kazimierzu Dolnym

XXIII Niedziela Zwykła – 8 września 2019 r.

 

1. Przypominamy, że od 1 września zarówno w niedziele jak i w dni powszednie wieczorna Msza św. jest celebrowana o godz. 18.00.

 

2. Zapraszamy na modlitwę różańcową przed Najświętszym Sakramentem codziennie o 17.30.

 

3.W tygodniu w liturgii Kościoła i w naszym Sanktuarium będziemy przeżywać:

 

- w poniedziałek –wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy, patronki FZŚ w Polsce,

- w czwartek – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi; jest to rocznica wiktorii wiedeńskiej,

- w piątek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła,

- w sobotę – święto Podwyższenia Krzyża świętego,

4. Fundacja Solo Dios Basta oraz Biskup Włocławski zapraszają wszystkich na wspólną, narodową modlitwę „Polska pod Krzyżem” – 14 września – w święto Podwyższenia Krzyża Świętego na lotnisko aeroklubu w Kruszynie. Szczegółowe informacje dotyczące tego wydarzenia podobnego do akcji „Różaniec do granic” znajdują się w gablocie w kruchcie naszego kościoła oraz na stronie internetowej: www.polskapodkrzyzem.pl.

5. Włączając się w narodową modlitwę „Polska pod Krzyżem”, zapraszamy do naszego Sanktuarium w święto Podwyższenia Krzyża świętego 14 września na modlitewne czuwanie według programu: o godz. 15.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i rozpoczęcie adoracji Koronką do Bożego Miłosierdzia; o 17.30 – Bolesna część Różańca i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem; o 18.00 – Uroczysta Msza św. z wniesieniem relikwii Krzyża świętego, w intencji „Polski pod Krzyżem”; o 19.00 – Droga Krzyżowa; o 20.00 – Adoracja Krzyża Świętego; o 21.00 – Apel Jasnogórski zakończony Litanią do Krzyża świętego oraz błogosławieństwem i uczczeniem relikwii Krzyża świętego.
5.W zakrystii można nabyć prasę katolicką czyli Gościa Niedzielnego i Niedzielę.

6. Opiece Kazimierskiej Pani – Matce Bożej Zwiastowania oddajemy Dobroczyńców naszego kościoła i klasztoru, a także Solenizantów i Jubilatów, a wraz z nimi otaczamy modlitwą wszystkich Pielgrzymujących do naszego Sanktuarium.