image1 image2 image3 image4 image5

Motto

Spraw abyśmy mogli
Nie tyle szukać pociechy, co pociechę dawać
Nie tyle szukać zrozumienia, co rozumieć
Nie tyle szukać miłości co kochać
Albowiem dając, otrzymujemy
Wybaczając, zyskujemy przebaczenie
A umierając rodzimy się do wiecznego życia.

Ogłoszenia 8.09.2019

Ogłoszenia duszpasterskie

w Sanktuarium Zwiastowania NMP w Kazimierzu Dolnym

XXIII Niedziela Zwykła – 8 września 2019 r.

 

1. Przypominamy, że od 1 września zarówno w niedziele jak i w dni powszednie wieczorna Msza św. jest celebrowana o godz. 18.00.

 

2. Zapraszamy na modlitwę różańcową przed Najświętszym Sakramentem codziennie o 17.30.

 

3.W tygodniu w liturgii Kościoła i w naszym Sanktuarium będziemy przeżywać:

 

- w poniedziałek –wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy, patronki FZŚ w Polsce,

- w czwartek – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi; jest to rocznica wiktorii wiedeńskiej,

- w piątek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła,

- w sobotę – święto Podwyższenia Krzyża świętego,

4. Fundacja Solo Dios Basta oraz Biskup Włocławski zapraszają wszystkich na wspólną, narodową modlitwę „Polska pod Krzyżem” – 14 września – w święto Podwyższenia Krzyża Świętego na lotnisko aeroklubu w Kruszynie. Szczegółowe informacje dotyczące tego wydarzenia podobnego do akcji „Różaniec do granic” znajdują się w gablocie w kruchcie naszego kościoła oraz na stronie internetowej: www.polskapodkrzyzem.pl.

5. Włączając się w narodową modlitwę „Polska pod Krzyżem”, zapraszamy do naszego Sanktuarium w święto Podwyższenia Krzyża świętego 14 września na modlitewne czuwanie według programu: o godz. 15.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i rozpoczęcie adoracji Koronką do Bożego Miłosierdzia; o 17.30 – Bolesna część Różańca i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem; o 18.00 – Uroczysta Msza św. z wniesieniem relikwii Krzyża świętego, w intencji „Polski pod Krzyżem”; o 19.00 – Droga Krzyżowa; o 20.00 – Adoracja Krzyża Świętego; o 21.00 – Apel Jasnogórski zakończony Litanią do Krzyża świętego oraz błogosławieństwem i uczczeniem relikwii Krzyża świętego.
5.W zakrystii można nabyć prasę katolicką czyli Gościa Niedzielnego i Niedzielę.

6. Opiece Kazimierskiej Pani – Matce Bożej Zwiastowania oddajemy Dobroczyńców naszego kościoła i klasztoru, a także Solenizantów i Jubilatów, a wraz z nimi otaczamy modlitwą wszystkich Pielgrzymujących do naszego Sanktuarium.