image1 image2 image3 image4 image5

Motto

O Panie, uczyń z nas narzędzia Twojego Pokoju
Abyśmy siali miłość, tam gdzie panuje nienawiść
Wybaczenie, tam gdzie panuje krzywda
Jedność, tam gdzie panuje zwątpienie
Nadzieję, tam gdzie panuje rozpacz
Światło, tam gdzie panuje mrok
Radość, tam gdzie panuje smutek.

Ogłoszenia 30.06.2019

Ogłoszenia duszpasterskie

w Sanktuarium Zwiastowania NMP w Kazimierzu D.

XIII Niedziela Zwykła – 30 czerwca 2019 r.

 

1. Dzisiaj w kazimierskiej Farze podczas Mszy św. o godz. 12.00. uroczystość poświęcona pamięci rodziny Góreckich z odsłonięciem pamiątkowej tablicy – Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata i Honorowych Obywateli Miasta Kazimierza Dolnego.

 

2. Dzisiaj o 18.30. ostatnie nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, a od jutra serdecznie zapraszamy na codzienną modlitwę różańcową.

 

3.W tygodniu w liturgii Kościoła i w naszym Sanktuarium będziemy przeżywać:

 

- w środę – święto św. Tomasza, Apostoła.

- wpierwszyczwartek miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00. nabożeństwo Eucharystyczne, a po wieczornej Mszy św. sprawowanej w intencji kapłanów zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, połączoną z cząstką różańca św., którą zakończymy Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.

- w pierwszy piątek miesiąca – wynagradzamy spowiedzią i przyjętą Komunią św. Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za popełnione grzechy. Po Mszy św. o godz. 8.00. oraz o godz.18.30. nabożeństwo ku czci Serca Bożego.

- w pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z modlitwą różańcową według programu: godz. 8.00. Msza św., I cz. Różańca św., 11.40. Godzinki ku czci Niepokalanej, 12.00. Msza św., II cz. Różańca św., 13.30. Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP, 15.00. Koronka do Bożego Miłosierdzia, III cz. Różańca św.,18.30. IVcz. Różańca św. i o godz. 19.00. Msza św. nowennowa za przyczyną Pani Kazimierskiej.

4. W sobotę 13 lipca zapraszamy w imieniu Towarzystwa Przyjaciół m. Kazimierza oraz Urzędu Miasta w Kazimierzu Dolnym na Mszę św. o godz. 12.00. z odsłonięciem na krużgankach pamiątkowej tablicy poświęconej kazimierzakom, członkom Polskiej Organizacji Wojskowej, w stulecie odzyskania niepodległości. Tablica jest już zamontowana. Widnieje na niej 39 nazwisk, członków POW. Może kto odkryje pośród nich swoich potomków, którzy pięknie wpisali się w historię tej ziemi.

4. W zakrystii można zaopatrzyć się w prasę katolicką. Polecamy Gościa Niedzielnegooraz Niedzielę.

5. Opiece Naszej Kazimierskiej Pani oddajemy solenizantów, jubilatów, naszych Dobroczyńców, a wszystkich przybywających do naszego sanktuarium otaczamy naszą modlitewną pamięcią.