image1 image2 image3 image4 image5

Motto

Spraw abyśmy mogli
Nie tyle szukać pociechy, co pociechę dawać
Nie tyle szukać zrozumienia, co rozumieć
Nie tyle szukać miłości co kochać
Albowiem dając, otrzymujemy
Wybaczając, zyskujemy przebaczenie
A umierając rodzimy się do wiecznego życia.

Ogłoszenia 17.01.2021

Ogłoszenia duszpasterskie

w Sanktuarium Zwiastowania NMP w Kazimierzu Dolnym

II Niedziela Zwykła – 17 stycznia 2021 roku

 

1. Mimo, że skończył się liturgicznie okres Bożego Narodzenia, to w tradycji polskiej wciąż śpiewamy kolędy aż do święta Ofiarowania Pańskiego. Zatem by podtrzymywać tę piękną tradycję zapraszamy w niedziele stycznia i w święto Ofiarowania Pańskiego na nieszpory kolędowe o 17.30 poprzedzone Adoracją Eucharystyczną o 17.00. Adoracja jest codziennie o tej porze, a po niej w dni powszednie o 17.30 – Różaniec.

 

2. Msze niedzielne i świąteczne o 7.00 poprzedzone godzinkami, o 10.00 i 18.00 poprzedzone nieszporami w niedziele stycznia i święto Ofiarowania Pańskiego są transmitowane przez Internet. Na naszej stronie internetowej: franciszkanie-kazimierz.pl jest bezpośrednie połączenie z transmisją. Adres strony znajdziemy w kalendarzu i w gablocie. Prosimy przekazać tym, którzy nie chodzą do kościoła.

 

3. W poniedziałek rozpoczyna się Ekumeniczny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan i będzie trwał do następnego poniedziałku do święta Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Kto w tym czasie uczyni cokolwiek dla Jedności Kościoła (modlitwa, post, jałmużna, studium itp.) może zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

4. W liturgii będziemy obowiązkowo wspominać:

- we wtorek – św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa, profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz założyciela Zgromadzenia Sióstr Sercanek,

- w czwartek – św. Agnieszkę, dziewicę i męczennicę

 

5. Kolejno w czwartek i w piątek obchodzimy Dzień Babci i Dzień Dziadka. Pamiętamy o nich szczególnie w naszych modlitwach.

 

6. Po mszach w zakrystii można zaopatrzyć się w prasę katolicką, a w sklepiku w Kalendarz Franciszkański na rok 2021. Tam też będzie można zakupić polecane, zwłaszcza na czas pandemii, klasztorne specyfiki lecznicze.

 

7. Fara kazimierska zachęca by zgłaszali się młodzi, którzy planują w tym roku małżeństwo i dotąd nie ukończyli kurs przedmałżeński, gdyż taki jest planowany tamże w lutym. Z kolei my ich zachęcamy aby już rezerwowali u nas termin ślubu.

 

8. Kapłani fary kazimierskiej zapraszają parafian na ostatnie już spotkania modlitewne do kościoła zamiast odwołanej wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą. Harmonogram spotkań jest wywieszony w przedsionku kościoła oraz przy drzwiach wyjściowych z klasztoru. Można go znaleźć na stronie internetowej Fary.

 

 

 

Spotkania duszpasterskie z parafianami w 2021 roku

W związku z aktualną sytuacją epidemiczną, mając na względzie bezpieczeństwo zarówno wiernych, jak i duszpasterzy, Ksiądz Arcybiskup zadecydował, że w tym roku nie będzie wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą w okresie świąteczno-noworocznym. Naszych parafian zapraszamy jednak do wspólnej modlitwy, w ramach spotkań mieszkańców poszczególnych miejscowości.

 

Plan spotkania:

Msza św. w intencji mieszkańców miejscowości, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwy wstawiennicze, kolędowanie, błogosławieństwo indywidualne.

 

Harmonogram spotkań w kościele farnym

18 stycznia 2021 r. (poniedziałek), godz. 9.30 – Uściąż

19 stycznia 2021 r. (wtorek), godz. 9.30 – Okale, Albrechtówka, Męćmierz, Pola Miejskie

20 stycznia 2021 r. (środa)

godz. 9.30 – Wylągi

godz. 18.00 – Doły

 

Plan spotkań jest ramowy. W przypadku braku możliwości uczestnictwa w spotkaniu mieszkańców danej miejscowości zachęcamy do udziału we mszy św. i nabożeństwie w innym dogodnym terminie.

W zakrystii możemy zgłosić indywidualne spotkanie w celu pobłogosławienia domów, zwłaszcza nowych.