image1 image2 image3 image4 image5

Motto

Oto Syn Boży zniża się co dzień jak wtedy,
gdy z tronu królewskiego zstąpił do łona Dziewicy.
Codziennie przychodzi do nas w pokornej postaci.
Co dzień zstępuje z łona Ojca na ołtarz w rękach kapłana.
I jak ukazał się świętym apostołom w rzeczywistym ciele,
tak i teraz ukazuje się nam w świętym Chlebie.

Ogłoszenia 3.08.2020

Ogłoszenia duszpasterskie

w Sanktuarium Zwiastowania NMP w Kazimierzu Dolnym

XVIII Niedziela Zwykła – 2 sierpnia 2020 r.

 

 

1. Dziś przeżywamy Odpust Porcjunkuli. Po Mszy św. dopełnimy wspólną modlitwą warunki jego otrzymania. Pamiętajmy, że bardzo istotny obok stanu łaski uświęcającej i komunii świętej, to postanowienie zerwania z grzechami oraz pokusami i okolicznościami, które do grzechów prowadzą.

 

2. Wciąż zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu

o godz. 18.00 i nabożeństwo różańcowe o godz. 18.30 oraz Mszę św. o 19.00. Spowiedź podczas mszy porannych oraz adoracji i nabożeństwa wieczorem.

 

3. W liturgii w tym tygodniu będziemy przeżywać:

 

we wtorek – wspomnienie św. Jana Vianneya, patrona proboszczów,

w środę – wspomnienie Matki Bożej Śnieżnej,

w czwartek – święto Przemienienia Pańskiego,

w sobotę – święto św. Dominika, założyciela Dominikanów.

 

4. W I czwartek po Mszy o godz. 8.00 będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy wieczornej w intencji kapłanów także dłuższa Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Apelem Maryjnym o 21.00.

 

5. W I piątek podobnie po Mszy o 8.00 rano będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu z litanią do Najświętszego Serca Bożego i Aktem Oddania Jemu. Natomiast wieczorem te same modlitwy będą połączone z Różańcem o 18.30.

 

6. Po Mszy św. przed kościołem wolontariusze będą zbierać datki na dalsze leczenie i rehabilitację 9-miesięcznej Marysi Figura, której tato pochodzi z Jeziorszczyzny, a która urodziła się z ciężką wadą serca. Zachęcamy do finansowego wsparcia tej akcji, tym bardziej, że w tym roku nie było tzw. Jałmużny Wielkopostnej. Rodzice proszą także o modlitewny szturm do nieba.

 

7. W zakrystii można zakupić prasę katolicką: Gość Niedzielny i Niedzielę.

 

8. Na krużgankach można nabyć klasztorne specyfiki lecznicze, a więc zioła, nalewki, balsamy i miody oraz dewocjonalia, książki, albumy i kalendarz franciszkański naszego Sanktuarium.

 

9. Orędownictwu Matki Bożej czczonej w naszym Sanktuarium Zwiastowania polecamy we wspólnej modlitwie Dobroczyńców naszego klasztoru, Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia oraz Turystów i Pielgrzymów nawiedzających nasze Sanktuarium.