image1 image2 image3 image4 image5

Motto

Spraw abyśmy mogli
Nie tyle szukać pociechy, co pociechę dawać
Nie tyle szukać zrozumienia, co rozumieć
Nie tyle szukać miłości co kochać
Albowiem dając, otrzymujemy
Wybaczając, zyskujemy przebaczenie
A umierając rodzimy się do wiecznego życia.

Ogłoszenia 23.02.2020

Ogłoszenia duszpasterskie

w Sanktuarium Zwiastowania NMP w Kazimierzu Dolnym

 

VII Niedziela zwykła - 23 lutego 2020 r.

1. Dzisiejszą niedzielą, będącą ostatnią niedzielą karnawału rozpoczynamy 53 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, którego hasłem jest: „Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach”. Podczas mszy i nabożeństw będziemy wynagradzać Bogu za pijaństwo, rozwiązłość i wszelkie zgorszenia, prosząc byśmy trwali w wierze i trzeźwości przeciwstawiając się demoralizacji naszych rodzin. Natomiast piątek będzie szczególnym dniem modlitw i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich.

2. Dziś o 17.30 Nieszpory, a w poniedziałek i wtorek nabożeństwo różańcowe.

3. W środę rozpoczyna się w Kościele okres czterdziestodniowej pokuty – Wielki Post, który ma nas przygotować do obchodu Misterium Paschalnego. Trwa on od Środy Popielcowej do rozpoczęcia Mszy Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek.

4. W Środę Popielcową msze w naszym sanktuarium wg porządku niedzielnego tj. o 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; oraz o 18.00. Podczas wszystkich Mszy św. obrzęd posypania głów popiołem na znak rozpoczęcia pokuty.

5. Zgodnie z Prawem Kanonicznym w Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość, czyli niespożywanie pokarmów mięsnych dla wszystkich, którzy skończyli 14 rok życia oraz post ścisły, tzw. ilościowy - obowiązujący osoby pełnoletnie, do 60 roku życia.

6. W dni powszednie od Środy Popielcowej o godz. 17.30 zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

7. W piątek po mszy wieczornej adoracja wynagradzająca i część bolesna różańca za grzechy wykorzystywania seksualnego małoletnich.

7. W niedziele Wielkiego Postu o 17.15. nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym i uczczeniem relikwii Krzyża świętego. Ofiary zbierane podczas Gorzkich Żali zbierane będą na zakup kwiatów do Bożego Grobu.

8.Ksiądz Proboszcz zachęca do wyjazdu na beatyfikację sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego, która odbędzie się w Warszawie, 7 czerwca br. Zapisy w kazimierskiej farze.

9. W zakrystii jest Niedziela i Gość Niedzielny.