image1 image2 image3 image4 image5

Motto

Proszę Panie, aby płomienna i słodka moc Twojej miłości
wchłonęła mój umysł i oderwała go od wszystkiego,
co jest na ziemi,
żebym umarł z umiłowania miłości Twojej,
który umrzeć raczyłeś z umiłowania mojej miłości.

Ogłoszenia 28.03.2021

Ogłoszenia duszpasterskie

w Sanktuarium Zwiastowania NMP w Kazimierzu Dolnym

 

Niedziela Palmowa – 28 marca 2021 roku

 

1. Pamiętajmy o ostatnich nabożeństwach pokutnych. Dziś o 17.00 jest nabożeństwo Gorzkich Żalów z kazaniem pasyjnym. Zaś od jutra do Wielkiego Piątku o 17.30 tuż po półgodzinnej Adoracji Najświętszego Sakramentu jest Droga Krzyżowa.

2. Spowiedź jest sprawowanaw czasie Mszy oraz Adoracji, Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalów. Od jutra do Wielkiej Środy rano od 7.00 do 9.00 i od 17.00 do 19.00. Natomiast w Wielki Czwartek i Piątek rano od 7.00 do 8.00 i wieczorem od 17.00 do 18.00.

3.Liturgie wieczorne Wielkiego Czwartku, Piątku i Soboty będą sprawowane o 18.00. Natomiast rano w te dni o 8.00 będzie Liturgia Godzin. Prosimy aby na liturgię wieczorną Wielkiego Piątku przynieść do kościoła swój krzyż, a w Wielką Sobotę świecę.

4. W Wielki Piątek obowiązuje w wieku od 18 do 60 lat post ścisły ograniczony do trzech posiłków oraz od 14 roku życia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5.W Wielki Piątek i Sobotękościół będzie otwarty dla prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu w ciemnicy i Bożym Grobie od 7.00 do 21.00. Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę od godz. 9.00 do 15.00. Na zewnątrz jeśli będzie słoneczna pogoda, a jeśli niepogoda to w krużgankach klasztoru. Wtedy wejście tylko przez ganek z podwórka klasztornego i od parkingu, natomiast wyjście przez furtę obok kościoła. Bardzo prosimy o przyjęcie tych ustaleń.

6.Msza rezurekcyjna w Wielkanoc będzie o 6.00 rano. Kapłan przejdzie z Najświętszym Sakramentem wobec wszystkich, którzy pozostaną na swoich miejscach. Pozostałe Msze będą w porządku niedzielnym. Nie będzie mszy o 7.00. Natomiast przez dwa dni Świąt będzie dodatkowa Msza o 13.00.

7. Liturgie wieczorneWielkiego Czwartku i Piątku z poprzedzającą je Drogą Krzyżową oraz w Wielką Sobotębędą transmitowane przez Internet. Podobnie Msza Rezurekcyjna o 6.00 w Wielkanoc i o 7.00 w Poniedziałek Wielkanocny, a także w te dwa dni o 10.00 i 18.00 wraz z nieszporami. Na naszej stronie franciszkanie-kazimierz.pl jest link do transmisji.

8. W dalszym ciągu po Mszy św. jest wystawiony przed ołtarzem koszyk, gdzie można złożyć jałmużnę wielkopostną przeznaczoną na misje franciszkańskie. Uczestniczący we Mszy przez Internet mogą taką ofiarę złożyć na konto. Numer jest podany pod linkiem do transmisji.

9. Po mszach w zakrystii można zaopatrzyć się w prasę katolicką., a w sklepiku w Kalendarz Franciszkański na rok 2021 i ziołowe specyfiki lecznicze polecane w czasie pandemii.

10. Ze względu na coraz większe zagrożenie epidemiologiczne usilnie prosimy o zakładanie masek na usta i nos w kościele, kaplicach i na korytarzach klasztoru. Jeśli ktoś ma astmatyczne problemy z oddychaniem lub zapomniał maski prosimy aby wchodził obok zakrystii do kaplicy za ołtarzem głównym. Tam jest monitor z transmisją i dobra słyszalność.