image1 image2 image3 image4 image5

Motto

Najwyższy, chwalebny Boże,
rozjaśnij ciemności mego serca
i daj mi, Panie, prawdziwą wiarę,
niezachwianą nadzieję
i doskonałą miłość,
zrozumienie i poznanie,
abym wypełniał Twoje święte
i prawdziwe posłannictwo

Ogłoszenia 30.07.2017

Ogłoszenia duszpasterskie

w Sanktuarium Matki Bożej Zwiastowania (kościele klasztornym) Franciszkanów w Kazimierzu n/Wisłą

 

 

XVII Niedziela Zwykła – 30 lipca 2017 roku

 

1. Dziś o godz. 12.00 Mszą św. w kazimierskiej Farze rozpocznie się VI Festyn Rodzinny. Szczegóły pikniku znajdziemy na plakatach.

2. Wspominamy w liturgii: w poniedziałekśw. Ignacego Loyolę – kapłana, założyciela Jezuitów i we wtorek św. Alfonsa Liguori – kapłana, założyciela Redemptorystów.

3. W środę będziemy przeżywać w całym Kościele, a w Zakonie Franciszkańskim szczególnie, uroczystość odpustu Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli, który wyprosił św. Franciszek, nasz Patriarcha. Msze z kazaniami będą sprawowane w naszym Sanktuarium w porządku świątecznym czyli o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 19.00. Tego dnia można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami czyli trzeba przystąpić
do sakramentu pokuty i pojednania lub już być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię świętą, pomodlić się w intencji Kościoła i Papieża oraz wzbudzić sobie pragnienie wyzbycia się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można zyskać
już od mszy wieczornej o 19.00 we wtorek i przez cały dzień 2 sierpnia.

4. Do spowiedzi czyli sakramentu miłosierdzia można przystąpić w naszym sanktuarium tuż przed i podczas wszystkich mszy każdego dnia.

5. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej: I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. W I Czwartek i I Piątek po Mszy o 8.00 i 19.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz odpowiednia litania – w czwartek do Najdroższej Krwi Pana Jezusa
i w piątek do Najświętszego Sercu Pana Jezusa z Aktem Poświęcenia. Jest w tym dniu także  wspomnienie św. Jana Marii Vianney'a, kapłana, patrona proboszczów.

6. W I Sobotę zapraszamy czcicieli Matki Bożej na Nabożeństwo Fatimskie. Tuż po Mszy o 8.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i I część Różańca prowadzona przez Kółko Różańcowe. Następnie będzie adoracja indywidualna. O 12.00 Msza św. i po niej również wystawienie Najświętszego Sakramentu i II część Różańca prowadzona przez Legion Maryi z Puław. O 15.00 III część Różańca z adoracją i koronką do Bożego Miłosierdzia poprowadzi Franciszkański Zakon Świeckich. O 16.00 będzie ślub, a po nim nastąpi dalsza część adoracji i o 18. 30 IV część Różańca oraz o 19.00 Msza w intencji podziękowań i próśb do Matki Bożej Zwiastowania. Wtedy przypada także wspomnienie poświęcenia Bazyliki Większej Matki Bożej Śnieżnej w Rzymie. 

7. Od przyszłej niedzieli Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny będą śpiewane przed Mszą św. o 7.00 czyli od godz. 6.35. Także o tej porze będą śpiewane już w Odpust Porcjunkuli – 2 sierpnia. Natomiast w I Sobotę od 11.35.

8. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.

9. Zaistniała możliwość dołączenia jednej osoby do wrześniowej pielgrzymki do Portugalii z okazji 100-nej rocznicy objawień fatimskich. Jej program i warunki udziału
znajdują się w gablocie i w zakrystii. Kontakt z o. Bernardem pod nr tel. 793 817 245.

Wszystkim Dobrodziejom i Ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia oraz Mieszkańcom Kazimierza i okolicznych miejscowości życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej Kazimierskiej. Przybywającym zaś tutaj na wypoczynek z kolei życzymy udanych wakacji i owocnego urlopu w uroczym mieście zwanym Polskim Nazaret.