image1 image2 image3 image4 image5

Motto

Niech ci Pan błogosławi i niech cię strzeże;
niech ci ukaże oblicze swoje i zmiłuje się nad tobą.
Niech zwróci oblicze swoje ku tobie
i niech cię obdarzy pokojem.
Pan niech cię błogosławi.

 

Ogłoszenia 27.12.2020

Ogłoszenia duszpasterskie

w Sanktuarium Zwiastowania NMP w Kazimierzu Dolnym

Święto Świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa – 27 grudnia 2020 r.

 

1. Tych, którzy chcą przyjąć Eucharystię na rękę prosimy by wpierw podchodzili do balustrady po stronie ambonki. Osoby te sygnalizują nam takie przyjęcie Komunii św. tronem dla Pana Jezusa złożonym ze swoich rąk na wysokości serca. Na prawej dłoni położona jest ręka lewa i na nią przyjmujemy Syna Bożego, a prawą bierzemy Ciało Pańskie do spożycia. Spożywamy Komunię św. nie odchodząc.

 

2. Ponieważ dziś przypada także święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, dlatego po mszy św. będzie błogosławieństwo wina. Spożywając je do posiłku wznosimy toast „pijmy miłość św. Jana”. Jego miłość Boga była tak wielka, że nie został otruty nawet podaną z winem śmiertelną trucizną, która jest symbolem nienawiści.

 

3. By podtrzymywać tradycję śpiewania kolęd zapraszamy codziennie przez Oktawę Świąt Bożego Narodzenia czyli do Nowego Roku na nieszpory kolędowe o 17.30 poprzedzone Adoracją Eucharystyczną o 17.00.

 

4. Ze względu na obostrzenia i godzinę policyjną nabożeństwo pokutne na zakończenie Starego Roku będzie tak jak codzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu czyli o 17.00, a tuż po nim Msza św. dziękczynna za cały rok 2020.

 

5. W uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi w Nowy Rok msze będą odprawiane w porządku niedzielnym o 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 18.00 i dodatkowo o 13. Spowiedź z racji I piątku na każdej mszy. Warto w I dzień Nowego Roku rozpocząć praktykę I piątków miesiąca.

 

6. Dzisiaj w święto Świętej Rodziny chcemy podziękować także za to, że czujemy się wśród Was jak w rodzinie. Dziękujemy państwu Marii i Stanisławowi Kuś za ofiarowanie pięknych drzewek iglastych, zwłaszcza jodeł aby w naszym Sanktuarium był tradycyjny klimat Świąt Bożego Narodzenia. Życzliwość wielu osób dla nas wyraziła się także w podzieleniu się z nami świątecznymi produktami. Dziękujemy za przekazane jako dar serca wędliny, pasztety, ryby, chleb, owoce, soki, a nawet wino.

 

7. W zakrystii po mszach można zaopatrzyć się w prasę katolicką, a przed kościołem lub w zakrystii w kalendarz na rok 2021. W szafie graficznej prezentuje on kazimierskie akwarele artysty – malarza Bartłomieja Michałowskiego. Dopiero po rozprowadzeniu kalendarza będzie można zakupić polecane, zwłaszcza na czas pandemii, klasztorne specyfiki lecznicze.

 

8. Msze niedzielne i świąteczne o 7.00, 10.00 i 18.00 z nieszporami są transmitowane przez Internet. Na naszej stronie internetowej: franciszkanie-kazimierz.pl jest bezpośrednie połączenie z transmisją. Adres do strony jest też w kalendarzu. Prosimy informację podać tym, którzy chcą uczestniczyć w Eucharystii w naszym Sanktuarium i mieć z nami kontakt, a boją się przyjść do kościoła.