image1 image2 image3 image4 image5

Motto

Proszę Panie, aby płomienna i słodka moc Twojej miłości
wchłonęła mój umysł i oderwała go od wszystkiego,
co jest na ziemi,
żebym umarł z umiłowania miłości Twojej,
który umrzeć raczyłeś z umiłowania mojej miłości.

Ogłoszenia 25.12.2020

Ogłoszenia duszpasterskie

w Sanktuarium Zwiastowania NMP w Kazimierzu Dolnym

Boże Narodzenie – 25 grudnia 2020 roku

 

1. Radosny obchód Świąt Bożego Narodzenia rozpoczynamy uroczystą Mszą nazywaną Pasterką. Jest sprawowana w naszym Sanktuarium ze względu na obostrzenia w dwóch porach tzn. o godz. 22.00 i 24.00. Obie msze odprawiamy w intencji naszych Dobroczyńców oraz tych, którzy przyjęli od nas opłatek wigilijny.

 

2. Przez trzy dni Świąt czyli w uroczystość Bożego Narodzenia w piątek, w święto św. Szczepana, diakona i męczennika w sobotę oraz w święto Świętej Rodziny w niedzielę msze w naszym Sanktuarium są odprawiane o 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00. Dodatkowo ze względu na obostrzenia jest jeszcze Msza o 13.00.

 

3. W czasie Mszy św. udzielamy Komunii św. w dwóch formach. Niemal wszyscy, jak zauważyliśmy, przyjmują Pana Jezusa do ust. Zatem tych, którzy chcą przyjąć Eucharystię na rękę prosimy by wpierw podchodzili do balustrady po stronie ambony. Jak zauważyliście kapłani zakładają maski. Przed obrzędem Komunii św. dezynfekujemy ręce spirytusem. Chcemy wszystko uczynić o co proszą nasi wierni, żeby tylko chcieli przyjąć Pana Jezusa w Komunii św. Wszystkich prosimy by nie bali się wejść na gałązki jedliny. Tylko podeptane mogą wydzielić piękny zapach olejków z igieł.

 

4. Wiemy jednak, że wobec Eucharystii nie jest najważniejszy sposób Jej przyjęcia ale przygotowanie duchowe. Dlatego też do sakramentu pokuty i pojednania w naszym Sanktuarium można przystąpić także dziś w czasie mszy św. Zachęcamy wszystkich, którzy jeszcze tego nie uczynili. Jeśli zajdzie taka potrzeba uczynimy to także po Mszy św.

 

5. By podtrzymywać tradycję śpiewania kolęd zapraszamy codziennie przez Oktawę Świąt Bożego Narodzenia czyli do Nowego Roku, a potem we wszystkie niedziele i święta do Ofiarowania Pańskiego czyli do 2 lutego na nieszpory kolędowe o 17.30 poprzedzone Adoracją Eucharystyczną o 17.00. O tej porze jest codziennie.

 

6. W II dzień Świąt, Msza o 8.30 będzie sprawowana w intencji próśb i podziękowań zanoszonych przez pośrednictwo Matki Bożej Pani Kazimierskiej, jak w każdą sobotę. Po mszach będzie poświęcenie owsa jako ziarna siewnego i pokarmu dla zwierząt, zwłaszcza paszy dla koni.

 

7. W niedzielę przypadnie także święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Wtedy ku jego czci poświęcamy wino. Niestety ze względu na pandemię nie podamy go do spożycia. Zachęcamy jednak by do błogosławieństwa przynieść swoje wino.

 

8. Bardzo prosimy aby podczas Mszy i nabożeństw w kościele mieć założone maski. Jest to przejaw miłości wobec tych, którzy obawiają się zarażenia poważną chorobą. My tego nie wiemy, kiedy jesteśmy zarażeni, a niestety wtedy rozsiewamy wokół siebie wirusy.

 

9. W zakrystii po mszach można zaopatrzyć się w prasę katolicką. Natomiast po Mszy o. Bernard rozprowadza przed kościołem kalendarz na rok 2021. Nie trzeba go reklamować. W swojej treści jest podobny do poprzednich, natomiast w szafie graficznej prezentuje on kazimierskie akwarele znanego tutaj artysty – malarza Bartłomieja Michałowskiego. Dopiero po rozprowadzeniu kalendarza będzie można zakupić polecane, zwłaszcza na czas pandemii, klasztorne specyfiki lecznicze.

 

10. Msze niedzielne i świąteczne o 7.00, 10.00 i 18.00 z nieszporami są transmitowane przez Internet. Link można znaleźć na naszej stronie: franciszkanie-kazimierz.pl. Adres do strony jest w kalendarzu. Prosimy tę informacje podać tym, którzy chcą uczestniczyć w Eucharystii w naszym Sanktuarium i mieć z nami kontakt, a boją się przyjść do kościoła.