image1 image2 image3 image4 image5

Motto

Najwyższy, chwalebny Boże,
rozjaśnij ciemności mego serca
i daj mi, Panie, prawdziwą wiarę,
niezachwianą nadzieję
i doskonałą miłość,
zrozumienie i poznanie,
abym wypełniał Twoje święte
i prawdziwe posłannictwo

Ogłoszenia na czas Bożego Narodzenia

Opłatki wigilije można nabyć w klasztorze o każdej porze dnia. Nie mylić z dobą :). Jesli ktoś ma pragnienie nabyć je poza czasem Mszy i nabożeństw, wystarczy zadzwonić do klasztoru na dolnym korytarzu przy zegarze.

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

w Sanktuarium Zwiastowania NMP w Kazimierzu Dolnym

IV Niedziela Adwentu – 20 grudnia 2020 roku

 

1. Radosny obchód Świąt Bożego Narodzenia rozpoczniemy uroczystą Mszą nazywaną Pasterką. Będzie sprawowana w naszym Sanktuarium ze względu na obostrzenia w dwóch porach tzn. o godz. 22.00 i 24.00. Obie msze odprawimy w intencji naszych Dobroczyńców oraz tych, którzy przyjęli od nas opłatek wigilijny.

 

2. Przez trzy dni Świąt czyli w uroczystość Bożego Narodzenia w piątek, w święto św. Szczepana, diakona i męczennika w sobotę oraz w święto Świętej Rodziny w niedzielę msze w naszym Sanktuarium będą odprawiane o 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00. Dodatkowo ze względu na obostrzenia będzie jeszcze Msza o 13.00.

 

3. Wypełnia się już czas modlitewnego oczekiwania na przyjście Pana czyli Adwent. Serdecznie zapraszamy na ostatnie Msze roratnie odprawiane o godz. 7.00 albo na śpiewaną, piękną treściowo Nowennę do Dzieciątka Jezus, o godz. 17.30 i Mszę o 18.00. W Wigilię nowenna będzie śpiewana po Mszy rannej o 8.00.

 

4. Sakrament pokuty i pojednania w naszym Sanktuarium będzie udzielany codziennie od godz. 7.00 do 9.30 oraz od 17.00 do 19.30. W Wigilię tylko rano. Po mszach o 8.00 i 18.00 będziemy spowiadać w 3 konfesjonałach, dodatkowo w kaplicy Pana Jezusa Miłosiernego, więc wtedy szczególnie polecamy spowiedź tym, którzy boją się nadmiernego zgromadzenia w jednym miejscu. Dziś spowiadamy do ostatniego penitenta więc także po mszach, więc prosimy poczekać na dodatkową Komunię św.

 

5. W czwartek przypada Wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia. Zachęcamy do przeżycia jej zgodnie z tradycją polską w powstrzymaniu się od pokarmów mięsnych oraz z czytaniem Ewangelii, wspólną modlitwą i śpiewem kolęd. Mszy wieczornej o 18.00 tego dnia nie będzie. Natomiast w Boże Narodzenie nie obowiązuje post.

 

6. W II dzień Świąt, w sobotę, Msza o 8.30 będzie sprawowana w intencji próśb i podziękowań zanoszonych za wstawiennictwem Matki Bożej Pani Kazimierskiej. Po mszach będzie poświęcenie owsa jako ziarna siewnego i pokarmu, zwłaszcza dla koni.

 

7. W niedzielę przypadnie także święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Wtedy ku jego czci poświęcamy wino. Niestety ze względu na pandemię nie podamy go do spożycia. Zachęcamy jednak by do błogosławieństwa przynieść swoje wino.

 

8. Bardzo prosimy aby podczas Mszy i nabożeństw w kościele mieć założone maski. Jest to przejaw miłości wobec tych, którzy obawiają się zarażenia poważną chorobą. My tego nie wiemy, kiedy jesteśmy zarażeni, a niestety wtedy rozsiewamy wokół siebie wirusy.

 

9. W zakrystii po mszach można zaopatrzyć się w prasę katolicką, a przede wszystkim w opłatki wigilijne. Zachęcamy by w formie prezentu i dobrego uczynku zabrać je swoim Bliskim i Sąsiadom, którzy boją się przyjść do kościoła.

 

10. Po Mszy o. Bernard będzie przed kościołem rozprowadzał kalendarz na rok 2021. Nie trzeba go reklamować. W swojej treści jest podobny do poprzednich, natomiast w szafie graficznej prezentuje on kazimierskie akwarele znanego artysty – malarza Bartłomieja Michałowskiego. Dopiero po rozprowadzeniu kalendarza będzie można zakupić polecane, zwłaszcza na czas pandemii, klasztorne specyfiki lecznicze.

 

10. Serdecznie dziękujemy Sympatykom i Dobroczyńcom klasztoru, którzy w tym trudnym czasie wspierają nas w różny sposób. Dziękujemy nie tylko za dodatkowe ofiary, ale i za bardzo smaczne produkty żywnościowe do naszej kuchni klasztornej. Bóg zapłać.