image1 image2 image3 image4 image5

Motto

Spraw abyśmy mogli
Nie tyle szukać pociechy, co pociechę dawać
Nie tyle szukać zrozumienia, co rozumieć
Nie tyle szukać miłości co kochać
Albowiem dając, otrzymujemy
Wybaczając, zyskujemy przebaczenie
A umierając rodzimy się do wiecznego życia.

Ogłoszenia na czas Bożego Narodzenia

Opłatki wigilije można nabyć w klasztorze o każdej porze dnia. Nie mylić z dobą :). Jesli ktoś ma pragnienie nabyć je poza czasem Mszy i nabożeństw, wystarczy zadzwonić do klasztoru na dolnym korytarzu przy zegarze.

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

w Sanktuarium Zwiastowania NMP w Kazimierzu Dolnym

IV Niedziela Adwentu – 20 grudnia 2020 roku

 

1. Radosny obchód Świąt Bożego Narodzenia rozpoczniemy uroczystą Mszą nazywaną Pasterką. Będzie sprawowana w naszym Sanktuarium ze względu na obostrzenia w dwóch porach tzn. o godz. 22.00 i 24.00. Obie msze odprawimy w intencji naszych Dobroczyńców oraz tych, którzy przyjęli od nas opłatek wigilijny.

 

2. Przez trzy dni Świąt czyli w uroczystość Bożego Narodzenia w piątek, w święto św. Szczepana, diakona i męczennika w sobotę oraz w święto Świętej Rodziny w niedzielę msze w naszym Sanktuarium będą odprawiane o 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00. Dodatkowo ze względu na obostrzenia będzie jeszcze Msza o 13.00.

 

3. Wypełnia się już czas modlitewnego oczekiwania na przyjście Pana czyli Adwent. Serdecznie zapraszamy na ostatnie Msze roratnie odprawiane o godz. 7.00 albo na śpiewaną, piękną treściowo Nowennę do Dzieciątka Jezus, o godz. 17.30 i Mszę o 18.00. W Wigilię nowenna będzie śpiewana po Mszy rannej o 8.00.

 

4. Sakrament pokuty i pojednania w naszym Sanktuarium będzie udzielany codziennie od godz. 7.00 do 9.30 oraz od 17.00 do 19.30. W Wigilię tylko rano. Po mszach o 8.00 i 18.00 będziemy spowiadać w 3 konfesjonałach, dodatkowo w kaplicy Pana Jezusa Miłosiernego, więc wtedy szczególnie polecamy spowiedź tym, którzy boją się nadmiernego zgromadzenia w jednym miejscu. Dziś spowiadamy do ostatniego penitenta więc także po mszach, więc prosimy poczekać na dodatkową Komunię św.

 

5. W czwartek przypada Wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia. Zachęcamy do przeżycia jej zgodnie z tradycją polską w powstrzymaniu się od pokarmów mięsnych oraz z czytaniem Ewangelii, wspólną modlitwą i śpiewem kolęd. Mszy wieczornej o 18.00 tego dnia nie będzie. Natomiast w Boże Narodzenie nie obowiązuje post.

 

6. W II dzień Świąt, w sobotę, Msza o 8.30 będzie sprawowana w intencji próśb i podziękowań zanoszonych za wstawiennictwem Matki Bożej Pani Kazimierskiej. Po mszach będzie poświęcenie owsa jako ziarna siewnego i pokarmu, zwłaszcza dla koni.

 

7. W niedzielę przypadnie także święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Wtedy ku jego czci poświęcamy wino. Niestety ze względu na pandemię nie podamy go do spożycia. Zachęcamy jednak by do błogosławieństwa przynieść swoje wino.

 

8. Bardzo prosimy aby podczas Mszy i nabożeństw w kościele mieć założone maski. Jest to przejaw miłości wobec tych, którzy obawiają się zarażenia poważną chorobą. My tego nie wiemy, kiedy jesteśmy zarażeni, a niestety wtedy rozsiewamy wokół siebie wirusy.

 

9. W zakrystii po mszach można zaopatrzyć się w prasę katolicką, a przede wszystkim w opłatki wigilijne. Zachęcamy by w formie prezentu i dobrego uczynku zabrać je swoim Bliskim i Sąsiadom, którzy boją się przyjść do kościoła.

 

10. Po Mszy o. Bernard będzie przed kościołem rozprowadzał kalendarz na rok 2021. Nie trzeba go reklamować. W swojej treści jest podobny do poprzednich, natomiast w szafie graficznej prezentuje on kazimierskie akwarele znanego artysty – malarza Bartłomieja Michałowskiego. Dopiero po rozprowadzeniu kalendarza będzie można zakupić polecane, zwłaszcza na czas pandemii, klasztorne specyfiki lecznicze.

 

10. Serdecznie dziękujemy Sympatykom i Dobroczyńcom klasztoru, którzy w tym trudnym czasie wspierają nas w różny sposób. Dziękujemy nie tylko za dodatkowe ofiary, ale i za bardzo smaczne produkty żywnościowe do naszej kuchni klasztornej. Bóg zapłać.