image1 image2 image3 image4 image5

Motto

Najwyższy, chwalebny Boże,
rozjaśnij ciemności mego serca
i daj mi, Panie, prawdziwą wiarę,
niezachwianą nadzieję
i doskonałą miłość,
zrozumienie i poznanie,
abym wypełniał Twoje święte
i prawdziwe posłannictwo

Ogłoszenia 27.09.2020

Ogłoszenia duszpasterskie

w Sanktuarium Zwiastowania NMP w Kazimierzu Dolnym

XXVI Niedziela Zwykła – 27 września 2020 r.

 

 

1. Jeszcze dziś na Mszy o godz. 11.30 wystąpi śpiewak operowy Andrzej Bator. Prosimy przekażcie informację swoim Bliskim. Informację o nim można przeczytać w gablocie.

 

2. Wciąż zapraszamy do naszego Sanktuarium na codzienną, krótką adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00, na Różaniec o 17.30 i Mszę o 18.00.

 

3. W liturgii nowego tygodnia będziemy przeżywać:

w poniedziałek – wspomnienie św. Wacława, męczennika,

we wtorek – święto świętych archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. W naszej wspólnocie imieniny o. Rafała. Polecamy go Waszym Modlitwom,

w środę – wspomnienie św. Hieronima, doktora Kościoła,

w czwartek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciatka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.

Nadto przypadną dni odnowy duchowej – I czwartek, I piątek oraz I sobota miesiąca.

 

4. W I czwartek po Mszy o godz. 8.00 będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu. Wieczorem o godz. 18.00 będzie Msza św. odprawiana w intencji kapłanów oraz po niej dłuższa Adoracja Najświętszego Sakramentu w tej samej intencji.

 

5. W I piątek podobnie po Mszy o 8.00 rano będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu z litanią do Najświętszego Serca Bożego i Aktem Oddania się Jemu. Natomiast wieczorem te same modlitwy będą połączone z Różańcem o 17.30.

 

6. W I sobotę będzie całodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu i Dzień Fatimski z wszystkimi częściami Różańca. Program jest wywieszony w gablocie.

 

7. Codziennie po mszach o 8.00 i 18.00 jest odprawiana nowenna do św. Franciszka

z Asyżu. W sobotę przed jego uroczystością po Mszy wieczornej będzie wzruszające

w treści nabożeństwo błogosławionej śmierci Biedaczyny z Asyżu, zwane Transitus.

 

8. W przyszłą niedzielę będzie uroczystość odpustowa ku czci św. Franciszka z Asyżu. Na Mszy św. o 11.30 będziemy przeżywać piękny jubileusz 50-lecia kapłaństwa o. Wacława Michalczyka, bardzo zasłużonego dla Prowincji i Sanktuarium kazimierskiego.

 

9. W zakrystii można zakupić prasę katolicką: Gościa Niedzielnego i Niedzielę, a na krużgankach klasztorne specyfiki lecznicze, zioła, nalewki, balsamy, miody i dewocjonalia.

 

10. Orędownictwu Matki Bożej czczonej w naszym Sanktuarium Zwiastowania polecamy szczególnie Życie poczęte, a zwłaszcza zagrożone, Matki będące w stanie błogosławionym i wychowujące Potomstwo, szczęśliwe porody oraz małe Dzieci, nadto Dobroczyńców naszego klasztoru, Solenizantów i Jubilatów, a także Pielgrzymów i Turystów nawiedzających nasze Sanktuarium.