image1 image2 image3 image4 image5

Motto

Najwyższy, chwalebny Boże,
rozjaśnij ciemności mego serca
i daj mi, Panie, prawdziwą wiarę,
niezachwianą nadzieję
i doskonałą miłość,
zrozumienie i poznanie,
abym wypełniał Twoje święte
i prawdziwe posłannictwo

Ogłoszenia 13.09.2020

Ogłoszenia duszpasterskie

w Sanktuarium Zwiastowania NMP w Kazimierzu Dolnym

XXIV Niedziela Zwykła – 13 września 2020 r.

 

1. Jeszcze dziś po Mszy św. wieczornej o 18.00 będzie procesja fatimska ze świecami. Zaproście na tę Mszę i procesję swoich bliskich, którzy jeszcze nie byli dziś na Eucharystii.

 

2. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na utrzymanie miejsc świętych w ziemskiej Ojczyźnie Chrystusa, których kustoszami są Bracia Mniejsi oraz na prowadzenie tam przez nich dzieł religijnych i charytatywnych. Ziemia Święta i posługujący przy sanktuariach Franciszkanie są odcięci od możliwości finansowego ich wsparcia przez pielgrzymów.

 

3. Rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców

ze względu na święto św. Stanisława, patrona dzieci i młodzieży.

 

4. Wciąż zapraszamy do naszego Sanktuarium na codzienną, krótką adorację Najświętszego Sakramentu na godz. 17.00, Różaniec o 17.30 i Mszę o 18.00.

 

5. W liturgii nowego tygodnia będziemy przeżywać:

w poniedziałek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W naszym Sanktuarium program Mszy świąteczny czyli o 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00. Zapraszamy na nie, by po Mszy przeżyć Adorację Krzyża. Postarajmy się przynieść ze sobą na Mszę św. swój krzyż, by z krucyfiksem w ręku wyznać wiarę i poświęcić go, a następnie już po powrocie uroczyście zawiesić w domu.

 

we wtorek – wspomnienie Matki Bożej Bolesnej,

 

w środę – wspomnienie św. Korneliusza papieża i Cypriana biskupa,

 

w czwartek – święto stygmatów św. Franciszka z Asyżu. Przypada wtedy 81 rocznica napaści Rosji Sowieckiej na Polskę w czasie trwających już działań wojennych prowadzonych w naszej Ojczyźnie przez Niemcy hitlerowskie.

 

w piątek – święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży.

 

6. W przyszłą niedzielę będziemy gościć na mszach i z koncertami po nich profesjonalny zespół Czeremszyna z Ukrainy. Postarajmy się ich wysłuchać i wesprzeć, gdyż są wśród nich także młodzi muzycy studiujący w Polsce. Będzie możliwość zakupienia płyt zespołu.

 

7. W zakrystii można zakupić prasę katolicką: Gościa Niedzielnego i Niedzielę, a na krużgankach klasztorne specyfiki lecznicze, zioła, nalewki, balsamy, miody i dewocjonalia.

 

8. Orędownictwu Matki Bożej czczonej w naszym Sanktuarium Zwiastowania polecamy szczególnie Życie poczęte, a szczególnie zagrożone, Matki będące w stanie błogosławionym i wychowujące Potomstwo oraz małe Dzieci, nadto Dobroczyńców naszego klasztoru, Solenizantów i Jubilatów, a także Pielgrzymów i Turystów nawiedzających nasze Sanktuarium.