image1 image2 image3 image4 image5

Motto

Wielbimy Cię, Panie Jezu Chryste,
tu i we wszystkich kościołach Twoich,
które są na całym świecie,
i błogosławimy Tobie,
że przez święty Krzyż Twój odkupiłeś świat.

Ogłoszenia 30.08.2020

Ogłoszenia duszpasterskie

w Sanktuarium Zwiastowania NMP w Kazimierzu Dolnym

XXII Niedziela Zwykła – 30 sierpnia 2020 r.

 

1. Dziś i jutro po raz ostatni odprawiamy Mszę św. wieczorną o godz. 19.00. Od wtorku –

1 września – Msza wieczorna będzie już odprawiana o godz. 18.00.

 

2. Wciąż zapraszamy na codzienną, krótką adorację Najświętszego Sakramentu. Jeszcze dziś i jutro o godz. 18.00 i nabożeństwo różańcowe o 18.30. Od wtorku Adoracja będzie się rozpoczynać o 17.00, natomiast nabożeństwo różańcowe o 17.30.

 

3. W liturgii nowego tygodnia będziemy przeżywać wspomnienia:

we wtorek – bł. Bronisławy,

w czwartek – św. Grzegorza, papieża i doktora Kościoła.

Nadto przypadną dni odnowy duchowej – I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

 

4. W I czwartek po Mszy o godz. 8.00 będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu. Wieczorem o godz. 18.00 będzie Msza św. odprawiana w intencji kapłanów oraz po niej dłuższa Adoracja Najświętszego Sakramentu w tej samej intencji.

 

5. W I piątek podobnie po Mszy o 8.00 rano będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu

z litanią do Najświętszego Serca Bożego i Aktem Oddania się Jemu. Natomiast wieczorem te same modlitwy będą połączone z Różańcem o 17.30.

 

6. W I sobotę będzie całodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu i Dzień Fatimski z wszystkimi częściami Różańca. Program czuwania jest wywieszony w gablocie.

 

7. Młodzież i dzieci powracają 1 września do zajęć szkolnych. Msza na rozpoczęcie

będzie o godz. 8.00 w farze kazimierskiej. Zachęcamy rodziców by od września w obliczu pandemii podjęli razem z dziećmi praktykę dziewięciu pierwszych piątków miesiąca.

 

8. W poniedziałek – 31 sierpnia przypadnie 34 rocznica uroczystości koronacji Cudownego Wizerunku Zwiastowania NMP. Zapraszamy do naszego Sanktuarium na dziękczynienie, na Msze św. oraz adorację i Różaniec.

 

9. Nadto przeżywamy wtedy Dzień Solidarności i Wolności w 40-tą rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych. Zaś 1 września - 81 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Polecajmy miłosierdziu Bożemu tych, którzy oddali wtedy swoje życie za Ojczyznę.

 

10. W sobotę i niedzielę będzie doroczny odpust ku czci Narodzenia Matki Bożej

w Wąwolnicy. Na uroczystości zaprasza kustosz Sanktuarium ks. dziekan Jerzy Ważny.

 

11. W zakrystii można zakupić prasę katolicką: Gościa Niedzielnego i Niedzielę, a na krużgankach można nabyć klasztorne specyfiki lecznicze, a więc zioła, nalewki, balsamy

i miody oraz dewocjonalia i kalendarz franciszkański.

 

12. Orędownictwu Matki Bożej czczonej w naszym Sanktuarium Zwiastowania polecamy szczególnie Życie poczęte, a zwłaszcza zagrożone, Matki będące w stanie błogosławionym i wychowujące Potomstwo oraz małe Dzieci, nadto Dobroczyńców naszego klasztoru, Solenizantów i Jubilatów, a także Turystów i Pielgrzymów.