image1 image2 image3 image4 image5

Motto

O Panie, uczyń z nas narzędzia Twojego Pokoju
Abyśmy siali miłość, tam gdzie panuje nienawiść
Wybaczenie, tam gdzie panuje krzywda
Jedność, tam gdzie panuje zwątpienie
Nadzieję, tam gdzie panuje rozpacz
Światło, tam gdzie panuje mrok
Radość, tam gdzie panuje smutek.

Ogłoszenia 23.08.2020

XXI Niedziela Zwykła – 23 sierpnia 2020 r.

 

1. Nadal dziękujemy wszystkim, którzy w trosce najpierw o zdrowie innych, a potem także własne, zakładają maseczki na usta i nos w naszym Sanktuarium. Prosimy by je mieć założone także podczas sakramentu spowiedzi. W gablocie w przedsionku kościoła i przy wejściu do klasztoru są wywieszone zasady podjęte w trosce o Wasze zdrowie w związku z gwałtownym wzrostem w Polsce zachorowań na CoVid-19. Powstały one po Waszych uwagach i sugestiach. Prosimy o zrozumienie tej informacji, ale też osób, które rezygnują z uczestnictwa ze Mszy w naszym Sanktuarium z tego powodu, że wierni nie noszą maseczek, a już nie do przyjęcia jest dla nich to, że ktoś przybywa jako pielgrzym lub turysta i nie ma dobrej woli dostosować się tutaj do wymagań. Jako kapłani mamy zdrowy dystans, ale też nosimy odpowiedzialność by kogoś nie zarazić. Sytuacja nas duszpasterzy jest trudna gdyż jesteśmy atakowani z jednej strony za to, że za mało mówimy o maskach, z drugiej zaś strony, że o nich przypominamy. Robimy to delikatnie i bardzo prosimy

o wzajemne zrozumienie stron, gdyż sytuacja jest trudna i wymaga wzajemnej empatii.

 

2. Wciąż zapraszamy na codzienną, krótką adorację Najświętszego Sakramentu

o godz. 18.00 i nabożeństwo różańcowe o 18.30 oraz Mszę św. o 19.00. Codzienna adoracja eucharystyczna jest czasem prośby o ustanie pandemii.

3. Sakrament spowiedzi jest sprawowany w naszym Sanktuarium codziennie podczas mszy przedpołudniowych oraz adoracji i nabożeństwa wieczorem.

 

4. W poniedziałek przypada w liturgii święto św. Bartłomieja, apostoła, patrona parafii kazimierskiej. Proboszcz Fary - ks. prałat Tomasz Lewniewski zaprasza parafian na uroczystą sumę odpustową o godzinie 12.00; pracujących na Mszę wieczorną o 18.00. A codziennie na prezentacje organowe o 13.00 oraz ostatni koncert w sobotę o 19.00.

 

5. Nadto w liturgii nowego tygodnia będziemy przeżywać:

 

we wtorek – wspomnienie św. Ludwika, patrona FZŚ,

w środę – uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. W naszym Sanktuarium program Mszy świąteczny o 7.00, 8.30 i 10.00 oraz popołudniu o 19.00.

w czwartek – wspomnienie św. Moniki,

w piątek – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła,

w sobotę – wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

 

6. Dziś zgodnie z zapowiedzią na rynku kazimierskim i przy naszym klasztorze Fundacja Brata Alberta z Kielc kwestuje na Hospicjum, które powstaje w Busku Zdroju. Mamy okazję dołożyć cegiełkę do budowli, która będzie pięknym pomnikiem miłości i życia.

 

7. W zakrystii można zakupić prasę katolicką: Gościa Niedzielnego i Niedzielę.

 

8. Na krużgankach można nabyć klasztorne specyfiki lecznicze, a więc zioła, nalewki, balsamy i miody oraz dewocjonalia i kalendarz franciszkański.

 

9. Orędownictwu Matki Bożej czczonej w naszym Sanktuarium Zwiastowania polecamy Dobroczyńców naszego klasztoru, Solenizantów i Jubilatów oraz Turystów i Pielgrzymów.